Startlista Enskrov 2018-05-19 06:50

Klass Start Nr. Starttid Skeppare Båtnamn Båttyp Segelnr. SRS-tal Klubb
Crusingkl 1 10:30:00 Marie Thörn Tatjana Folkbåt 129 0,796 u.SP TYBK
Crusingkl 2 10:30:00 Lennart Kantorp Juanita Fortissimo 60 0,908 u.SP GÅBK
Crusingkl 3 10:30:00 Claes Ernow Amire II Omega 34 200 0,912 u.SP HYSS
Crusingkl 5 10:30:00 Rolf Olofsson Virgin Maxi 999 225 0,936 u.SP USS
Crusingkl 6 10:30:00 Bernt Fernström Bunny Flamingo 40 29 0,976 u.SP TYBK
Crusingkl 7 10:30:00 Lennart Pilfalk Alva Linjett 34 15 0,978 u.SP TRBS
Crusingkl 8 10:30:00 Johan Flinck Vitnäbba Comfortina 35 229 0,985 u.SP ÅBS
Crusingkl 9 10:30:00 Thomas Höjer Marietime Omega 42 185 0,997 u.SP TRBS
C55 10 10:40:00 Anna Drougge Dalarö segling 199 C55 199 0,857 DBK
C55 11 10:40:00 Björn Yrlid Flamman C55 367 0,857 DBK
C55 12 10:40:00 Jonas Malmsten Orestone C55 203 0,857 DBK
C55 13 10:40:00 Rikard Isaksson Lill-Blixten C55 452 0,857 LåSS
C55 14 10:40:00 Thomas Wrande 65+ C55 475 0,857 DBK
C55 130 10:40:00 William Eriksson Team Jibba C55 197 0,857 DBK
SH 15 10:50:00 Erik Carlstedt Khadine Birdie 24 7436 0,832 JBS
SH 38 10:50:00 Carin Junestrand Bally Hi Albin 78 Cirrus 232 0,846 DBK
SH 16 10:50:00 Tommy Lundberg C55 C55 198 0,857 DBK
SH 17 10:50:00 Pernilla Uhlin Silanah Maxi 77 3096 0,863 VHSS
SH 19 10:50:00 Kent Öholm Gerda Dominant Race 76 0,910 EKBK
SH 20 10:50:00 Pär Lindforss Team Mobline Nova 247 0,927 RORC
SH 21 10:50:00 Thomas Berglund Hellevi Linjett 32 MH 8639 0,927 GÅBK
SH 22 10:50:00 Christer Björk Funny Dehler 29 racingkol 5 0,946 ÖHBK
SH 23 10:50:00 Jonas Björklund Lyckan Omega 36 176 0,984 GÅBK
SH 24 10:50:00 Philip Karlberg Luffa X-99 522 0,994 VHSS
SH 25 10:50:00 Michael Bergsten Happy Strul Elan 340 207 0,999 KBS
SH 26 10:50:00 Peter Skoglund Jenny Passad GT 46 1,006 SSK
SH 27 10:50:00 Jonathan Fredén Vitamin A Grand Surprise 820 1,018 VHSS
SH 28 10:50:00 Håkan Södergren Testarossa Tarac 33 1 1,021 KSSS
SH 29 10:50:00 Jonas Dolk KimDi Farr31 10562 1,032 DBK
SH 86 10:50:00 Håkan Winbom Njoy Arcona 340 61 1,037 EKSS
SH 32 10:50:00 Katarina Svedjefält Picador Fareast 28R 317 1,046 RYC
SH 31 10:50:00 Fredrik Arnryd Vendetta Mumm 36 10500 1,079 VHSS
SH 105 10:50:00 Per Svanberg Kuái Fareast 31 R 1 1,084 JBSS
SRS1 33 11:00:00 Jakob Thörn Vitamin IF 1653 0,832 TYBK
SRS1 34 11:00:00 Martin Gradén Prydamari IF 3149 0,832 SSG
SRS1 35 11:00:00 Mats Bengtsson She IF 1767 0,832 DBK
SRS1 36 11:00:00 Pontus Rosberg Apelsinen IF 3352 0,832 USS
SRS1 37 11:00:00 Thijs Dirkse Panda Accent 1980 0,851 GBKL
SRS1 39 11:00:00 Anna Liljeberg Sirpa Finn Express 83 80 0,878 VHSS
SRS1 40 11:00:00 Hammarqvist Goodwill H-båt 549 0,880 ÖHBK
SRS1 41 11:00:00 Harry Rensvik Latona H-båt 241 0,880 ÖHBK
SRS1 42 11:00:00 Tomas Bäckstadi Peppar H-båt 603 0,880 ESK
SRS1 43 11:00:00 Fred Gibbemark Roxann Comfort 26 11 0,892 FINBK
SRS1 44 11:00:00 Krister Stralström Vilma Cumulus 127 0,893 NSK
SRS1 46 11:00:00 Tor Jacobson La Lupa RS Elite 42 0,907 VHSS
SRS1 47 11:00:00 Fredrik Hansen Annebeth Express 835 0,909 TRBS
SRS1 48 11:00:00 Sten Tellander Lirosropes.se Express 300 0,909 TYBK
SRS1 49 11:00:00 Victor Carlstedt Rudy Express 110 0,909 KSSS
SRS1 50 11:00:00 Antero Aro Lowa Rival 22 194 0,910 WSSS
SRS1 51 11:00:00 Jonas Pettersson Pepparrot Aphrodite 29 30 0,911 VSS
SRS1 18 11:00:00 Niclas Stang Duga NF 245 0,911 GUBK
SRS1 52 11:00:00 Mats E Wold Rapier Rapier 31 75 0,916 LSS
SRS2 45 11:10:00 Jon Nielsen Kiwi Bavaria Cruiser 32 32 0,922 VJS
SRS2 53 11:10:00 Lars Lindbäck Felicia Linjett 32 9808 0,922 GBKL
SRS2 54 11:10:00 Mats Lönn NNgång RJ91 7886 0,928 SBS
SRS2 55 11:10:00 Andreas Rundström Anja Af Sthlm X-79 120 0,933 TYBK
SRS2 56 11:10:00 Magnus Lennartsson Anna Comfortina 32 212 0,938 NHSS
SRS2 125 11:10:00 Hans Benjaminsson Saphira Elan 31 207 0,943 GBKL
SRS2 57 11:10:00 Hasse Landberg Karamelle Albin Nova 194 0,946 RYC
SRS2 58 11:10:00 Magnus Lindwall Fiona Hanse 325 87 0,959 VEBK
SRS2 127 11:10:00 Per Gustafsson Manito Contrast 33 41 0,963 ÖHBK
SRS2 60 11:10:00 Thomas Hammarström ( Team Tant Raffa) Tant Raffa X-102 6244 0,968 SUSS
SRS2 61 11:10:00 Håkan Andersson Zoom Smaragd 105 0,971 ÖHBK
SRS2 62 11:10:00 Johan Nordström Alapocas Linjett 33 40 0,971 TRBS
SRS2 63 11:10:00 Christopher Parnaby temptress Athena 34 9926 0,974 SBK
SRS2 64 11:10:00 Bertil Beck Harriette First 31.7 LR 863 0,981 RYC
SRS2 4 11:10:00 Martin Persson ? Delphia 24 37 0,987 TRBS
SRS2 65 11:10:00 Jan Komorowski Serenity Linjett 33 59 0,988 FLS
SRS2 59 11:10:00 Kurt Ingberg BlackBird Racing Team Jeanneau 349 1 0,990 KSSS
SRS2 66 11:10:00 Ola Barthelson Cappuchino Albin Nova 448 0,993 FKI
SRS2 67 11:10:00 Johan Petersen JIMP Dufour 34 585 0,996 GÅBK
SRS2 68 11:10:00 Robert Hedén Dehlight Dehler 32 standardk 10 1,002 TYBK
SRS2 69 11:10:00 Allan Förberg Gryning SK30 225 1,003 KSSS
SRS2 70 11:10:00 Anders Ekholm Trixie X-332 182 1,011 TYBK
SRS2 71 11:10:00 Anders Sjöberg Angeline Omega 36 115 1,015 SKK
SRS2 72 11:10:00 Åsa Innings Fågel Rock Ravage 36 23 1,015 TYBK
SRS3 73 11:20:00 Peter Blomstergren Kernico IV First 36.7 11055 1,016 GÅBK
SRS3 74 11:20:00 Per Lundqvist Xplorer X-332 16532 1,018 KSSS
SRS3 128 11:20:00 Didier Tichadou Spooky Diva 35 23 1,022 TYRSL
SRS3 76 11:20:00 Lars Blomgren Nessie Diva 39 9757 1,023 TYBK
SRS3 77 11:20:00 Wolfgang Johansson Schack Matt Diva 35 22 1,025 TRASS
SRS3 75 11:20:00 Per Lindstedt La Dolce Vita Finngulf 33 55 1,026 KSSS
SRS3 79 11:20:00 Björn Båge My Chillzone Dufour 405gl 167 1,029 NOSS
SRS3 80 11:20:00 Johan Ek Åsali 3 Diva 355 213 1,029 OXSS
SRS3 78 11:20:00 Lars-Göran Karlsson ORIOLE II Omega 42 106 1,029 BREBS
SRS3 82 11:20:00 Rikard Isby Mithril One-off 1 1,029 GBKL
SRS3 83 11:20:00 Stefan Krämer Escapade X-99 45 1,029 VHSS
SRS3 84 11:20:00 Olof Granander Sherin Jeanneau Sunshine 38 6191 1,030 KVBS
SRS3 81 11:20:00 Niklas Litoft Smulan Elan 350 27 1,032 S606K
SRS3 85 11:20:00 Henrik Rundquist c/o Wallenberg X X-34 10915 1,035 RYC
SRS3 87 11:20:00 Fredrik Lindström Megan Omega 42 158 1,039 SABK
SRS3 88 11:20:00 Johan Lindskog Mia-T First 36.7 529 1,039 TRBS
SRS3 89 11:20:00 Göran Ricking Valkyria X-362 Sport 11362 1,040 TRBS
SRS3 124 11:20:00 Mats Victorin BOXER X-332 Sport 334 1,041 VHSS
SRS3 90 11:20:00 Jari Niemi Loyal Malbec 360 360 1,044 TRBS
SRS4 131 11:30:00 Håkan Lindström Tärna XP 33 12 1,049 DBK
SRS4 92 11:30:00 Pia Skoglund Poa Sana Arcona 340 63 1,049 SBK
SRS4 93 11:30:00 Lars Sjöman Darling II Dehler 35 206 1,051 LSS
SRS4 94 11:30:00 Per Lindquist Gotcha First 36.7 4677 1,052 TRBS
SRS4 91 11:30:00 Jonas Hörnfeldt Tibidabo Scanner 392 22 1,053 GÅBK
SRS4 96 11:30:00 Anders Åhman Grynet Dehler 34 SV 43 1,055 SBK
SRS4 95 11:30:00 Jonas Wiström Amarone Grand Soleil 37 144 1,056 KSSS
SRS4 97 11:30:00 Kristian Greslingaas GOOSE II Mumm 36 10509 1,060 GSYS
SRS4 30 11:30:00 Fredrik Lindell The GREAT WHITE Dehler 38 154 1,071 KSSS
SRS4 98 11:30:00 Tomas Lundholm Nilsson Karisma Dehler 36 JV 171 1,071 SKK
SRS4 99 11:30:00 Tord Lindqwist Ricki-Ticki Bavaria Match 38 10775 1,075 KMI
SRS4 100 11:30:00 Per Hultberg First Lady First 40.7 std. kol 867 1,078 MBK
SRS4 101 11:30:00 Anders Pettersson X-Joy X-412 199 1,080 KSSS
SRS4 102 11:30:00 Henrik Berglund Henryke IV First 40.7 grund ko 10147 1,080 TYBK
SRS4 126 11:30:00 Håkan Grönvall Krut A 35 1 1,080 KSSS
SRS4 103 11:30:00 Hans Ovesen So Far Fareast 28R 55 1,082 GÅBBK
SRS4 104 11:30:00 Olle Lindström Elixir Fareast 28R 118 1,082 TRBS
SRS4 106 11:30:00 Johan Gransten Gransten sailing X-35 168 1,090 KSSS
SRS5 108 11:40:00 Hans-Åke Nordstedt Absolute Blue First 40.7 std. kol 21 1,097 KSSS
SRS5 109 11:40:00 Pernilla Andren Necesse Arcona 400 18 1,100 VHSS
SRS5 110 11:40:00 Karl Thedeen Miss Moneypenny Arcona 380 12 1,103 KSSS
SRS5 107 11:40:00 Carl Johan Marnell IT Advisor Gambler 40 9138 1,104 KSSS
SRS5 111 11:40:00 Bengt Nilsson Cefrica Arcona 400 82 1,109 EKSS
SRS5 112 11:40:00 Carl Dammborg Marinda Arcona 400 7 1,111 TYBK
SRS5 129 11:40:00 Fredrik Backman Britt-Marie Sk 95 8 1,172 SVIBK
SRS5 113 11:40:00 Håkan Mild Svensson Black Pearl Finnflyer 36 8 1,116 KSSS
SRS5 115 11:40:00 Staffan Ljung Calluna J-120 42 1,128 TYBK
SRS5 116 11:40:00 Per Hjelm Muchacha II XP-38 69 1,132 VJS
SRS5 114 11:40:00 Anders Frisk C.A.G J/111 52 1,133 VHSS
SRS5 117 11:40:00 Iohn Ryott Öring First 40 81400 1,148 KSSS
SRS5 118 11:40:00 Bertil Orrvik Evolet Dehler 42 24 1,149 MBK
SRS5 119 11:40:00 Johan Bratt Solong Dehler 45 7 1,164 KSSS
SRS5 120 11:40:00 Ingmar Ravudd IdaLina Arcona 460 14 1,190 SBK
SRS5 121 11:40:00 Claes Thurell Alma Arcona 460 11568 1,204 KSSS
SRS5 122 11:40:00 Jonas Andersson Stormtrooper Farr 40 OD 123 1,216 TÄBK
SRS5 123 11:40:00 Tobias Glans HURRYKANEN Farr 40 OD 666 1,221 RYC