Summering LYS Totalt LYS 2 LYS 3 LYS 4 LYS 5 Familjeklass 1 Familjeklass 2 Comfort 30 Express IF Scampi Smaragd


Ornö Runt 2001-06-02 LYS 2

Resultatlista

Plac Segel Rorsman Klass Start Seglad tid:


Båttyp/ Båtnamn LYS Målgång Korrigerad tid:

Båtklubb
1
478
Gunnar Sahlin LYS 2
10:15:00 04:42:49

H-BÅT/ JULIA 1,07
14:57:49 05:02:37

Näsbyvikens Båtsällskap
2
22
Mikael Lindh LYS 2
10:15:00 04:45:49

COMFORT 26/ EBBA 1,07
15:00:49 05:05:49

Österhaninge Båtklubb
3
112
Torbjörn Jarnhed LYS 2
10:15:00 04:51:03

MAXI 95/ FEELING 1,07
15:06:03 05:11:25

Båtsällskapet Karlslund
4
647
Lief Qvarnström LYS 2
10:15:00 04:50:36

BALLAD/ ANNA MARIA 1,08
15:05:36 05:13:51

Kungl Svenska Segel
5
6
Håkan Kvist LYS 2
10:15:00 04:53:56

806/ AURVANDIL 1,08
15:08:56 05:17:27

Österhaninge Båtklubb
6
68
Peter Witt LYS 2
10:15:00 04:57:14

Ballad/ GORDITA 1,08
15:12:14 05:21:01

Viggbyholms Båtklubb
7
4664
Hans Landberg LYS 2
10:15:00 05:11:51

SHIPMAN 28/ CHAR-LEE 1,04
15:26:51 05:24:19

Boo IF
8
1290
Per Holmqvist LYS 2
10:15:00 05:03:06

BALLAD/ ADELINE 1,08
15:18:06 05:27:21

Bällstavikens
9
224
Rasmus Vikner LYS 2
10:15:00 05:09:24

H-båt/ EBBA 1,07
15:24:24 05:31:03

Gålö Båtklubb
10
253
Tomas Nilsson LYS 2
10:15:00 05:06:44

CUMULUS/ ADELE 1,08
15:21:44 05:31:16

Tyresö Båtklubb
11
176
Magnus Enblom LYS 2
10:15:00 05:10:08

Senorita Helmsman/ 1,07
15:25:08 05:31:51

Runnmarö Yacht Club
12
82
Ulf Pohl LYS 2
10:15:00 05:09:14

APHRODITE 25 XL/ 1,08
15:24:14 05:33:58

A25K
13
116
Gunnar Götberg LYS 2
10:15:00 05:09:57

Player 311/ SJÖHÄSTEN 1,08
15:24:57 05:34:45

Gålö Båtklubb
14
32
Daniel Olsén LYS 2
10:15:00 05:18:32

Comfort 26/ NACELLE 1,07
15:33:32 05:40:50
15
5
Mikael Strandh LYS 2
10:15:00 05:18:50

Chess/ EL-STRANDH 1,07
15:33:50 05:41:09
16
20
Tony Carlsson LYS 2
10:15:00 05:39:56

Comfort 26/ SARAH 1,07
15:54:56 06:03:44

172
Göran Collin LYS 2

CUMULUS/ LUNCHEN 1,08

Lidingö Segelsällskap Kom inte till startområdet
Framställd av TBKs Seglingsprogram

den 4 juni 2001 Sida 1 av 2