Summering LYS Totalt LYS 2 LYS 3 LYS 4 LYS 5 Familjeklass 1 Familjeklass 2 Comfort 30 Express IF Scampi Smaragd


Ornö Runt 2001-06-02 LYS 5

Resultatlista

Plac Segel Rorsman Klass Start Seglad tid:


Båttyp/ Båtnamn LYS Målgång Korrigerad tid:

Båtklubb
1
1
Göran Ekdahl LYS 5
10:30:00 04:10:16

First Class 10/ ORQ 1,23
14:40:16 05:07:50
2
7437
Claes Netterbladt LYS 5
10:30:00 04:18:26

X-342 7/8/ DR 2 1,20
14:48:26 05:10:07

Kungl Svenska Segel
3
9426
Svanberg/Stridh LYS 5
10:30:00 04:11:23

Wasa 38 Magnum/ MAGNUM 1,24
14:41:23 05:11:43

Gålö Båtklubb
4
2
Kjell Åkerlund LYS 5
10:30:00 04:08:18

Cayenne Int/ TRIX 1,26
14:38:18 05:12:51

Noretvikens Båtklubb
5
47
Ole Benkert LYS 5
10:30:00 04:05:47

SK 55 Carina/ CARINA 1,28
14:35:47 05:14:36

Trollbäckens Båtsällskap
6
60
Lars Blomgren LYS 5
10:30:00 04:22:16

Wasa 30 Twiggy/ TWIGGY 1,20
14:52:16 05:14:43

Tyresö Båtklubb
7
457
Magnus Hammarqvist LYS 5
10:30:00 04:14:35

X-99/ X-IT 1,24
14:44:35 05:15:41

Österhaninge Båtklubb
8
21
Mats Heidvall LYS 5
10:30:00 03:54:46

First 40.7/ ABSOLUTE BLUE 1,35
14:24:46 05:16:56

Kungl Svenska Segel
9
121
Tord Edwinsson LYS 5
10:30:00 04:18:30

LUFFE 37/ A-TRAIN 1,23
14:48:30 05:17:57

Österhaninge Båtklubb
10
97
Thore Örtegren LYS 5
10:30:00 04:20:49

OMEGA 36/ MATE II 1,22
14:50:49 05:18:12

Stockholms Yacht Klubb
11
235
Harald Versteegh LYS 5
10:30:00 03:54:15

11:A/ 1,36
14:24:15 05:18:35
12
9945
Ralf Aspholm LYS 5
10:30:00 04:02:14

IMX 38/ DATA 1,32
14:32:14 05:19:45

Kungl Svenska Segel
13
200
Bengt Bensen LYS 5
10:30:00 04:18:22

DIVA 39/ INFERNO 1,25
14:48:22 05:22:58

Viggbyholms Båtklubb
14
101
Annaklara Essén LYS 5
10:30:00 04:25:49

Arcona 355/ ONDINE 1,22
14:55:49 05:24:18

Ekerö Båtklubb
15
22
Jan Knutsen LYS 5
10:30:00 04:10:22

LUFFE/ CÈST LA VIE 1,32
14:40:22 05:30:29

Gålö Båtklubb
16
10
Per Grönlund LYS 5
10:30:00 04:24:58

COMFORTINA 39 Cr/ 1,25
14:54:58 05:31:12
17
50
Henrik Leijon LYS 5
10:30:00 04:24:55

Dynamic 35/ ARWEN 1,28
14:54:55 05:39:06

Oxnö Båtförening
18
12
Staffan Wärnberg LYS 5
10:30:00 04:45:58

Comfortina 36/ CHARM 1,20
15:15:58 05:43:10
19
2
Johan Cnattingius LYS 5
10:30:00 04:43:56

HUMPHREYS 22/ PIXEL 1,21
15:13:56 05:43:34

Vikingarnas Segelsällskap
20
24
Jonny Rehnström LYS 5
10:30:00 04:40:57

TWO STAR 36/ UTOPIA 1,23
15:10:57 05:45:34

Trollbäckens Båtsällskap
21
148
Bernt Mattsson LYS 5
10:30:00 04:45:47

Omega 36/ ARIEL 1,21
15:15:47 05:45:48
22
156
Christian Halvars LYS 5
10:30:00 04:54:09

Contrast 36/ ASANTE 1,20
15:24:09 05:52:59

115
Gunnar Defte LYS 5

Arcona 355/ HOLMGÅNG 1,22

Breviks Båtsällskap Diskvalificerad
Framställd av TBKs Seglingsprogram

den 2 juni 2001 Sida 1 av 2